top of page
Search

5 põhjust miks minna suusareisile

Mida pimedamaks ja vihmasemaks läheb ilm Eestis, seda suurem on kiusatus sõita kaugele ära palmi alla peesitama või mägedesse liuglema. Käesolev artikkel toob välja TOP 5 põhjust, miks just eelistada puhkust lumes ❄


*Lumeklubi artikkel esmailmunud Eesti Ekspressi erilehes "Puhka ja Lõõgastu" 12/10/2022.
1. Valged jõulud just nagu vanasti

Seoses kliimamuutustega on Eesti talv võrreldes paarikümne aasta taguse ajaga umbes ühe kuu võrra lühenenud. Selle tulemusena on aastavahetus teinekord sama niiske ja sombune kui halloween. Euroopa kõrgmägedes on aga endiselt võimalik kogeda jõulumaagiat kogu selle võlus: mägilinnakeste keskplatsidel on jõululaadad ja kuum vein; lumesajus säravad poodide vaateaknad; perekonnad on tänavatel poodlemas ja katedraalide kellalaulu kuulamas.
2. Tegevusi jagub kogu perele – ka ilma suuskadeta

Alpiturism on viimaste aastakümnete jooksul oluliselt mitmekesistunud. Mitmed tippkuurortid eelkõige Šveitsis pakuvad laiakülgset meelelahutust nagu räätsamatkad, lumesaanisõit, curling, uisutamine ja spaa-elamused. Tihtipeale on võimalik külastada kohalikku piirkonna ajalugu tutvustavaid alpinismimuuseume ning nautida mitmekülgseid kulinaariaelamusi kebabilettidest peenete Michelini restoranideni välja.
3. Après-ski ja live-muusika

Après-ski on laialtlevinud prantsuskeelne termin, mis viitab peale suusaradade sulgemist (kella 16:30 paiku) järgnevale sotsiaalsele ajaviitele ning peoolustikule. Levinud eelkõige Austria ja mõningates Prantsuse suusakeskustes algab suusapäevale järgnev sotsialiseerumine esimesena pihta mäejalamil olevatel terrassidel ning sofabaarides ning jätkub öötundideni kuurortkeskuse ööklubides.
4. Muinasjutulised loodusvaated

Mitmed Euroopa populaarsed suusakeskused asuvad rahvusparkides või lausa looduskaitsealadel pakkudes seega hingematvaid vaateid, nii et pildistamisele võib teinekord kuluda rohkemgi aega kui suusatamisele. Mõned valitud piirkonnad nagu Dolomiitide mäeahelik Itaalia Alpides on kantud isegi UNESCO looduspärandi nimistusse, mis muudab sealse suusakogemuse väga eriliseks.
5. Rõõm, naer ja adrenaliin

Värske õhk, vaba loodus ja kerge füüsiline koormus kosutavad nii keha kui hinge. Suusamäel saab iga entusiast ise valida, kas libiseda rahulikult alla mööda kergeid siniseid radu või minna mustale mäele kiirlaskumist praktiseerima. Youtube’i või sõprade abiga on mäesuusatamine täiel määral iseõpitav ning võib pakkuda rõõmu ja naudinguhetki, mida veel aastaidki hiljem meenutada 

Lumeklubi väljasõidud 2022/23 hooajal


Tahaksid sa Prantsusmaal nautida apres-ski meeleolu või kihutada Itaalia UNESCO maailmapärandi piirkonnas? Siis liitu Lumeklubiga ning osale ühel meie eelolevatest klubireisidest. Lumeklubis ootavad sind lõbusad ühised väljasõidud ning kirglik asjaarmastajate seltskond. Kõikide meie klubireiside nägemiseks kliki allpool olevale nupule!